Bayi Girişi
Kurumsal

Has Özgen Tekstil 1970 yılında Fehmi Özgen tarafından Özgen Tekstil adı altında tarihi İpek Yolu üzerinde bulunan ve 600 yıllık bir tekstil geçmisine sahip olan Tokat'ta kurulmuştur. O yıllarda Özgen Tekstil Tokat'ın geleneksel mesleği olan yazmacılığı icra etmiş, tahta kalıp ve kök boya ile yazma, sile bezi ve sofra bezi gibi ürünler üretmiştir.

Özgen Tekstil 1998 yılında Tokat Organize Sanayi Bölgesi'nde 4 bin metrekarelik kapalı alanı olan yeni bir fabrika kurmuş ve Yıllık kapasitesini 6 milyon mt/yıl baskı kapasitesine çıkarmış ve faaliyetine bu tarihten sonra Has Özgen Tekstil Sanayi ve Ticaret A.Ş. adıyla devam etmiştir.

Kırk yıldan daha fazla bir süredir baskı sektöründe üretim ve ticaret faaliyeti yapan Özgen ailesi 2004 yılında yine Tokat Organize Sanayi Bölgesinde 8 bin metrekare kapalı alanı olan 2. Bir fabrika daha kurmuştur. Bu yeni fabrikada baskı bölümüne yeni 2 adet modern baskı makinesi alınmış ve üretim bu modern makinelerle yapılmaya başlamıştır. Sonuç olarak bu tesisin kurulmasıyla birlikte geleneksel Tokat yazmaları en son modern teknoloji ile üretilmeye başlamıştır. Yeni kurulan modern tesislerde kasar, boya, baskı ve bitim islemleri entegre olarak yapılmakta ve yılda 15 milyon metre baskılı ürünler üretilmektedir. Geçen süre zarfına üretim kapasitesinin artmasının yanı sıra ürün çesitliliği de artmıştır. Bu modern tesislerde ayrıca yıllık 150.000 kg kapasiteli oya, dantel, nakıs ve tekstil amaçlı bükülmüs ham ve boyalı iplikler üretilen iplik üretim bölümü de kurulmustur. Üretilen yazmalarda kullanılan kumaşların bir kısmı fabrikalarımızda bulunan dokuma bölümünde 100 adet kapalı kenar dokuma yapabilen dokuma tezgâhında dokunmaktadır. Baskılı kumaşlardan çesitli giysiler yine konfeksiyon bölümünde çesitli ürünler haline getirilmektedir.

Ürünlerimiz Berivan, Eyvan, Çeyiz ve Evvel markaları adı altında tüketicinin beğenisine sunulmaktadır.

Firmamız müşteri odaklı pazarlama stratejilerini benimsemiştir. Üretim metotları ile günümüz ürünlerinde kullanılmaktadır ve piyasaya arz edilmektedir.

Bunun sonucu olarak müşterilerimizle her ay görüşmeler yapılıp piyasa koşulları, tüketici tercihleri, dünya modası ve değişen renklerin çeşitli bölgeler üzerinde ne kadar etkili olduğu değerlendirip yeni ürünler ve motifler geliştirilmekte ve üretmektedir.

Has Özgen Tekstil faaliyette bulunduğu uzun süre zarfında geleneksel Tokat yazmacılığının yaşatılmasında ve geliştirilmesinde önemli hizmetleri olmuştur ve bu sanatın günümüze kadar taşınmasında önemli roller oynamıştır. Bu gün ise geleneksel Tokat motifleri firmamız tarafından en son teknolojinin bulunduğu tesislerimizde modern tezgâhında dokunmaktadır. Baskılı kumaşlardan çeşitli giysiler yine konfeksiyon bölümünde çeşitli ürünler haline getirilmektedir. Ürünlerimiz Berivan, Eyvan, Çeyiz ve Evvel markaları adı altında tüketicinin beğenisine sunulmaktadır.